Czas wolny

Drugiego dnia konferencji tj. 16 listopada (we czwartek) o godz. 15 -tej organizatorzy konferencji przygotowali wycieczkę do Bardejova – Słowacja (miasto partnerskie Krynicy-Zdrój). Czas przejazdu to około 50 minut w jedną stronę. Transport autobusem na wycieczkę i powrót z niej dla uczestników konferencji bezpłatnie. Konieczny jest dowód osobisty lub paszport.

W planie wycieczki jest zwiedzanie pięknego starego miasta, które wpisane jest na listę dziedzictwa UNESCO,  spacer po murach a następnie spotkanie w Miejskim Centrum Kultury BAŠTA połączone z prezentacją i degustacją lokalnych produktów. Będzie tam również możliwość nabycia pamiątek. Spotkanie w Bardejowie zakończy się około godz. 18.15 a przyjazd do hotelu na kolację zaplanowano około 19-19.30.

Udział w wycieczce jest dobrowolny. Koszt udziału wynosi 8 Euro za osobę. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na wycieczkę pierwszego dnia konferencji. Płatność gotówką, istnieje możliwość wymiany waluty u organizatorów wg kursu lokalnego kantoru na dzień otwarcia konferencji.


Organizatorzy konferencji zapraszają pozostałe osoby (w tym samym czasie tj.
o godz. 15-tej) na spotkanie w sali konferencyjnej z Panią dr Danutą Reśko -Kustoszem Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej na Jaworzynie oraz Prezesem Koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Krynicy-Zdroju, która przedstawi temat
Krynica w Karpatach Galicyjskich położona”.
Wystąpienie potrwa około 45 minut
i zostanie wzbogacone prezentacją multimedialną nt. bogactwa mineralogiczno – górniczego oraz rysem historycznym Krynicy Zdrój. Po wystąpieniu będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji z Panią Doktor.

 

źródło zdjęcia: www.slovakia.travel